ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը մարտի 15-ին այցելել է «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիրի մասնաշենքում՝ Երեւանի առաջին քաղաքային հիվանդանոցում տեղակայված, վերջերս կառուցված Հայրենիքի պաշտպանի ժամանակակից վերականգնողական կենտրոն:
Արա Բաբլոյանը ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի ուղեկցությամբ շրջել է վերականգնողական կենտրոնում, ծանոթացել իր նախորդ այցից հետո՝ կարճ ժամկետում կատարված մեծածավալ աշխատանքներին:
Կենտրոնը հագեցած է ժամանակակից մասնագիտական սարքավորումներով եւ տարածաշրջանում միակն է իր հնարավորություններով:
Արմեն Մուրադյանը խորհրդարանի ղեկավարին ներկայացրել է կենտրոնի ընթացիկ գործունեությունն ու հետագա ծրագրերը եւ տեղեկացրել, որ զինվորական հաշմանդամների առողջական խնդիրներից բացի նախատեսում են լուծել նաեւ նրանց կրթության եւ աշխատանքի հետ կապված հարցեր:
ԵՊԲՀ ռեկտորի հավաստմամբ` Բժշկական համալսարանի բոլոր ամբիոնները պատրաստակամ են օգնելու եւ աջակցելու վերականգնողական կենտրոնում յուրաքանչյուր բուժվողի:

15 марта Председатель НС А.Баблоян посетил недавно построенный современный Реабилитационный центр Защитника Отечества, размещенный в филиале больничного комплекса  N1 “Гераци” -   Ереванской первой городской больнице.
А.Баблоян в сопровождении ректора ЕГМУ А.Мурадяна ознакомился с центром, проведенными здесь объемными работами.
Центр оснащен современной специальной аппаратурой и единственный в регионе по своим возможностям.
А.Мурадян представил главе парламента текущую деятельность и дальнейшие программы центра, проинформировал, что помимо решения проблем здоровья военных инвалидов намечено разрешение вопросов, связанных с их образованием и работой.
Ректор ЕГМУ заверил, что все кафедры медицинского университета готовы помогать и содействовать   каждому проходящему лечение в Реабилитационном центре.